Czy kupno auta dostawczego poleasingowego się opłaca?

Rynek motoryzacyjny jest pełen aut poleasingowych, które trafiły do polski zza granicy, lub sprzedawane są do skupów aut. Już od wielu lat rynek nowych samochodów, żyje dzięki firmom, które biorą nowe auta w salonie w leasing.

Wielu producentów, takich jak mercedes, czy BMW otrzymuje zamówienia od firm, a nie od osób prywatnych. Następnie po kilku latach samochody te są sprzedawane i oferowane w bardzo atrakcyjnych cenach. Auta polesingowe często kojarzą się z dużym przebiegiem i dużym zużyciem, ale czy to prawda?

skup aut dostawczych

Auto polesingowe – atrakcyjna okazja w skupach aut dostawczych

Auta poleasingowe mogą być autentycznie atrakcyjną okazją dla kupujących w Polsce w skupach pojazdów dostawczych. To, że auto było firmowe, nie oznacza, że jest ono mocno wyeksploatowane. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych jak i dostawczych. Ważne, by kupując taki samochód sprawdzić jego stan techniczny i upewnić się, że wszystko z nim w porządku.

Możemy sprawdzić przebieg auta, możemy sprawdzić nadwozie, karoserię, umówić się na jazdę próbną, lub nawet sprawdzenie auta w pobliskiej stacji kontroli pojazdów. Dostawcze auta poleasingowe są często w bardzo atrakcyjnych cenach i mogę nam służyć jeszcze przez wiele lat. Takie samochody jak Renault, Mercedes Sprinter, czy inne znajdziemy w skupie aut dostawczych Piaseczno.

Auta poleasingowe w skupie samochodów dostawczych

W skupie samochodów dostawczych Gdańsk, możemy zarówno kupić, jak i sprzedać swoje auto polesingowe. Jeśli już leasing nam się skończył, nie chcemy szukać kupca na własną rękę co bywa rzeczywiście żmudne i dość trudne, możemy takie auto sprzedać do skupu aut dostawczych, gdzie otrzymamy za nie naprawdę bardzo atrakcyjną cenę.

Mało tego gotówkę otrzymamy od ręki, a transakcja jest błyskawiczna. Warto skontaktować się z takim skupem aut, które skupuje nie tylko auta polesingowe, ale również jest skupem aut dostawczych powypadkowych. Wówczas skup taki nie ogranicza się wyłącznie do aut w dobrym stanie technicznym, ale skupuje również te gorszego stanu.

Gdzie kupować auta poleasingowe, czy tylko w skupie aut używanych?

Znalezienie naprawdę atrakcyjnej okazji na zakup samochodu polesingowego może okazać się trudne, jeśli nie mamy w pobliżu żadnego skupu aut dostawczych. Jest jednakże jeszcze kilka innych miejsc, gdzie możemy znaleźć dobrą ofertę na auto poleasingowe w atrakcyjnej cenie. Są to komisy samochodowe, giełdy samochodowe, choć te są już mniej popularne, a także ogłoszenia zawarte na portalach internetowych.

Wiele salonów firmowych ma również swoje działy samochodów polesingowych, gdzie możemy znaleźć auta w doskonałym stanie. Tutaj liczyć możemy na niewielki przebieg, a także świetnie utrzymane modele aut. Samochody te posiadają również pełną dokumentację serwisową, a także gwarancję, która zazwyczaj trwa do pół roku.

Warto zapukać do drzwi tych miejsc, jeśli chcemy zainwestować w dobry samochód dostawczy. Zapytajmy również o ofertę skupów aut, które od lat specjalizują się w kupnie i sprzedaży pojazdów i cieszą się doskonałą opinią.