Deszczownice – sprawdź najważniejsze korzyści!

Deszczownia gwarantuje delikatną, rozkoszną kąpiel, dzięki rozproszonemu strumieniowi wody. Ponadto deszczownie można podzielić zarówno pod względem walorów estetycznych.
W sklepach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownice kwadratowe, prostokątne lub okrągłe (tzw. Ile deszczownia świetnie sprawdzi się w wypadku osób dojrzalszych, którym łatwiej będzie podtrzymać stabilność, mając wolne obie ręce, tyle nie jest to idealne rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę silnym strumieniu wody (deszczownica może wyrzucić z siebie nawet do 35 litrów wody na minutę) może okazać się, że ciepłego strumienia wystarczy na jedynie parę minut natrysku, a kończyć się ją trzeba będzie, pechowo, w zimnej wodzie. W tych najtańszych zestawach mamy jedynie podstawowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę i drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wtedy liczyć na słuchawki i deszczownice z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, zabezpieczające przed niestabilnym ciśnieniem wody i przypadkowym poparzeniem. Deszczownie mogą mieć regulację strumienia wypływającej wody (w najzwyklejszych wariantach do wyboru są dwa typy strumienia, w szczególnie zaawansowanych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci oferują także systemy natryskowe, którymi możemy zarządzać smartfonem – właściwa aplikacja umożliwia ustawienie światła, dźwięku a także strumienia wody nim wejdziemy pod prysznic. Rozpiętość stylistyczna i duże formaty głowicy deszczowni powodują, że natrysk nabiera zupełnie innego wymiaru. Przykładowo, deszczownie Hansgrohe wyróżniają się cudownym, nowoczesnym designem, który z łatwością dostosujemy do minimalistycznych pomieszczeń, w których istotna jest czystość oraz subtelne piękno. Deszczownie i słuchawki prysznicowe z systemami EKO pomogą przyoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownice zostały stworzone z tworzyw estetycznych oraz odpornych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownie kaskadowe, gdzie woda płynie szerokim torem, tworząc prawie wodospad.

Dzisiaj, w współczesnej łazience znajdziemy markowe kabiny prysznicowe, eleganckie wejścia walk-in, panele prysznicowe wzbogacone w liczne funkcje uprzyjemniające każdą chwilę oraz doskonałej jakości deszczownice, które są gwarantem nie tylko estetycznej, ale także praktycznej łazienki.
Panele prysznicowe to doskonały pomysł na zintegrowanie kilku składników wyposażenia prysznica, w tym deszczowni, w jednej instalacji Deszczownia umożliwia, bowiem oszczędzać użycie wody – wykorzystuje perlator, jaki natlenia strumień wody. Decydując się na deszczownię pamiętajmy również, aby wybrać model zaopatrzony w perlator – w innym razie może się okazać, że deszczownica jest mało oszczędna. Na właściwie zaaranżowanej powierzchni montuje się elementy natynkowe oraz deszczownię. Najpopularniejsze są wersje natynkowe – pakiet prysznicowy z deszczownicą (nazywany także kolumną natryskową), gdzie deszczownica zamontowana jest na jednym drążku wraz ze słuchawką i kranem lub dodatkowy panel prysznicowy, gdzie oprócz wyszczególnionych elementów znajdziemy także dyszę do hydromasażu. Te najczęściej są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, kiedy deszczownia jest jedynym oprzyrządowaniem kabiny prysznicowej. Deszczownia prezentuje się niezwykle dobrze, dostarczając innowacyjny design łazience (natomiast na rynku osiągalne są także deszczownie w stylu vintage – możesz wybrać taki kierunek, który najbardziej odpowiada wystrojowi łazienki). Należałoby zastosować deszczownice nie jedynie dlatego, że ułatwiają i uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownica wygląda przy ciekawie – nawet, jeśli nie wybierzesz modelu z dodatkowymi funkcjami, duży „talerz” z otworkami wygląda modnie oraz nowocześniej niż konwencjonalna słuchawka powieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych doznań estetycznych warto polecić deszczownie podświetlane diodami.