Co musisz wiedzieć kupując brodzik prysznicowy!

Większość osób ceni sobie bardziej wannę niż klasyczną kabinę z brodzikiem. W realnej opinii zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie posiada swoje zalety – czytaj więcej.
Istotne jest też, żeby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby wówczas zastanowić się nad materiałem, z jakiego jest zrobiony. Najmodniejsze i częstokroć wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w wypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie stwarza kłopotów. Cechy akrylu pozwalają również na zachowanie połysku oraz trwałego koloru. Akryl ma niezwykle gładką powierzchnię z małym poślizgiem, niesłychanie dobrze redukuje hałas spływającej wody i posiada trwały kolor. Innym ciekawym surowcem, z którego wykonuje się brodziki, jest lany marmur. Brodziki wykonane z lanego marmuru są niezwykle trwałe oraz wytrzymałe na uszkodzenia. Jest to surowiec powstający z mieszanki sproszkowanych minerałów oraz żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie pochłania zatem wody, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo jest miły w dotyku, gdyż utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast mają tę zaletę, że mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, ponieważ ich dodatkowe wykorzystanie to wanna dla dzieciaków. Można w nich również zrobić niewielkie pranie manualne. Kolejnym plusem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie jedynie dzieciom, ale także osobom starym. Należałoby zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, gdyż odcień biały nie jest jedyną możliwą propozycją. Bardzo popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone bądź brązowe. Idealnie dopasowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, i dodatkowo gwarantuje największy komfort podczas kąpieli. Jeśli chodzi kształty, nasz wybór jest szeroki. Zakupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne i kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe a także narożne.

Natrysk w łazience przeważnie wiąże się z koniecznością zastosowania brodzika. Wybieramy go, kierując się potrzebami, gustem a także możliwościami jego instalacji. Sprawdź ten post i dowiedz się więcej o ewentualnych rozwiązaniach.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność oraz łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich odporność. Nawet, jeżeli podczas normalnego korzystania na brodziku pojawią się wady bądź odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl albo specjalistyczne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na wyższą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niewysokie, wystające tylko parę cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego stylu a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to wspaniała propozycja dla osób lubiących modernistyczny wygląd. Należałoby jednakże pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, ewentualną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy zastosować brodzik kompaktowy, natomiast, gdy pragniemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby rozważyć brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, jednak układ oraz stylizacja zależy jedynie od twojego stylu i dodatkowego wyposażenia łazienki.