Parawan sawannowy jako połączenie kabiny i brodzika!

Jeśli remontujemy toaletę, w której obecnie jest wanna – parawan nawannowy umożliwi nam błyskawicznie i tanio urządzić przestrzeń toalety. Tanie i praktyczne rozwiązanie – tak w skrócie można zdefiniować rozwiązanie jakim jest parawan nawannowy!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią czy na innych typowych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła hartowanego czy z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy również dostosować do niego optymalną wannę – musi mieć równą powierzchnię górną by można było łatwo składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna żeby umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie konieczne, ale by mieć gwarancję, iż gotowy parawan będzie perfekcyjnie dopracowany, warto kwestię dobrania wymiaru powierzyć ekspertom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania określonej przestrzeni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, że na powierzchni szklanej tworzą się zacieki z wody – należałoby więc kupić parawan na wannę konserwowany specjalną powłoką, jaka zapobiegnie osadom gromadzenie się i równocześnie ułatwi sprzątanie. Parawan nawannowy to modne i nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących czystość łazienki a także piękny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy lub lewy w zależności od strony, z której będzie budowany. Parawan składa się z jednego nieruchomego a także pojedynczego ruchomego elementu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – optymalnie jest sprzątać parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, jakie nie uszkodzą nawierzchni. Pytajmy ekspedientów o plastyczną listwę, dzięki której ramię będzie przystawało do wanny, kiedy parawan jest rozwinięty. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej oraz delikatniej.

Zastosowanie parawanów nawannowych to kompromis między wanną, a kabiną prysznicową, zatem jeśli w trakcie projektowania wymarzonej łazienki połowa domowników chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się idealnie.
Relatywnie najmniej popularnym modelem pośród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z jakiego parawan jest stworzony, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdorazowym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego a także cenionego producenta co zapewni nam, że artykuł będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy wykonać na wymiar u producenta albo szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest doskonałym sposobem na to, żeby łazienka zaopatrzona była zarówno w wannę, jak także natrysk. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy lub z nadrukiem – będzie bardziej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych przeważnie mocuje się na wannie oraz ścianach, niektóre spośród nich są montowane na wannie, na suficie a także po brzegach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowoczesność, poszukujmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeżeli jednak chcemy mieć stylowe wnętrze łazienki, dobre dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Kluczowe jest także, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zanieczyszczeniom oraz zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do mycia. Parawany nawannowe harmonijkowe także składają się z pojedynczego czy kilku elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego modelu wanny. W zależności od wybranego typu, rozsuwane parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu albo siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan winien zostać skonfigurowany tak, aby profile dolne znajdowały się ponad brzegiem wanny, co umożliwi prawidłowe funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to perfekcyjny kompromis, który ucieszy wszystkich lokatorów a także pozwoli zadowolić każdy łazienkowy kaprys.