Wanny – sprawdź wady i zalety!

Wanna narożna z hydromasażem pozwoli Ci poczuć się jak w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane bądź ryflowane, które zmniejsza niebezpieczeństwo poślizgnięcia się a także upadku.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami koniecznymi do ich montażu, czyli nogami oraz stelażem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane osobno do danego typu wanny. Niesłychanie istotne jest, aby montaż wanny był precyzyjny oraz zgodny z wymaganiami producenta. Zbyt wiele tu elementów, które potrafią w przyszłości pogorszyć komfort korzystania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić ekspertom. Jak wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż pokrywy. Dziś producenci wanien oferują gotowe obudowy. Ich zaletą jest dobry i szybki montaż, jaki można zrealizować samodzielnie. Co ważne, pokrywa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu czy podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w rozmaitych formatach a także rozmiarach, przeznaczonych do konkretnych typów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dopasowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe charakteryzujące się równą długością boków. Tu również front wanny może być o naturalnych liniach lub w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są zwykle wykorzystywane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem wnętrza łazienki możemy sami zadbać o zdrowie własnego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy kilometrowych kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie klientów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Poziom natężenia hałasu wanien z hydromasażem wynosi średnio 55 dB. By masaż był dobry, odległość ciała od dyszy winna mieć około 10 cm. Powierzchnia wanny ma również wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać jednocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 5 osób.

Dobrze dopasowane urządzenia sanitarne a także oświetlenie łazienki zapewniają piękny efekt na wiele lat. Dlatego dopasowując wannę do naszej łazienki lub także inne wyposażenie nie można kierować się jedynie ceną, ale także praktycznością oraz jakością.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak wielki koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło oraz cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność oraz łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików wykonanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich odporność. Nawet, jeżeli podczas codziennego używania na brodziku pojawią się rysy lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl lub specjalistyczne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio popularne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. małe, wystające zaledwie parę cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie innowacyjnego klimatu oraz są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie oraz nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to doskonała propozycja dla osób lubiących nowoczesny wygląd. Należałoby natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, ewentualną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy użyć brodzik kompaktowy, jednak, jeśli planujemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, natomiast wzór a także stylizacja zależy wyłącznie od twojego gustu oraz pozostałego urządzenia toalety.