Poradnik jak zaaranżować wnętrze!

Zasady aranżacji współczesnych wnętrz są jasne – najważniejsza staje się tutaj otwarta, jasna przestrzeń. Nie bez znaczenia pozostaje tu także kolorystyka, utrzymana na ogół w szarości, beżach oraz bieli. Nowoczesne mieszkania są więc nie tylko ładne, ale również i funkcjonalne. Podpowiadamy, jak zaaranżować nowoczesne pomieszczenia, aby móc cieszyć się ich komfortem.

Jakie blogi wnętrzarskie polecają internauci?

W dzisiejszych mieszkaniach wielką wagę przywiązuje się do przestrzeni. Już dawno zrezygnowano z przytłaczających meblościanek i bibelotów. Ich miejsce zajęte zostało przez przestronne pomieszczenia, jakie oświetlają promienie słoneczne. Do wystrojów wnętrz wkroczył także minimalizm, który uwidacznia się choćby w braku kolorowych dodatków i w pustych ścianach, które jeszcze jakiś czas temu zdobione były różnego typu obrazami, malowidłami czy grafikami. Nowoczesne meble charakteryzują się także praktycznymi rozwiązaniami. www.domerox.pl W modernistycznym stylu nie ma również miejsca na skomplikowane zdobienia, przytłaczające dekoracje i obicia, świetnie współgrające z kolei do stylu retro. Współczesne aranżacje sięgają często po regularne kształty i proste formy. Modernistyczny trend aranżacji składa się głównie na zimnych odcieniach, pod pojęciem których kryją się stonowane barwy. W tej grupie znalazła się czerń oraz biel, a także błękit i odcienie grafitowe. Niektórzy decydują się także na jedną ścianę w inne barwie, aby przełamać wystrój. Jeżeli jednak jesteś zwolennikiem żywych barw, możesz śmiało postawić na jeden odcień, który urozmaici pomieszczenie i nada mu charakteru. Wśród kolorów mebli dominuje również biel oraz czerń, a także naturalna barwa drewna, świetnie komponująca się ze stonowanymi ścianami.

Jak stworzyć przytulną przestrzeń w ogrodzie dla relaksu i wypoczynku?

Ogród zimowy to niezwykle oryginalne rozwiązanie, cieszące się coraz szerszym zainteresowaniem. Można go zaprojektować jako ogrzewany fragment domu. W takiej sytuacji na ogół jest on zaaranżowany na zasadzie zabudowanego tarasu. Rzadkością nie są również ogrody zimowe, które zostały odseparowane od obiektu i zajmują specjalnie wydzielony fragment przestrzeni. Montaż konstrukcji nie powinien przysporzyć nikomu większych problemów, zwłaszcza że jest ona lekka. Ogród zimowych stanowi wyjątkową ozdobę nie tylko w czasie zimowym, ale także i w pozostałych miesiącach roku. Najbardziej doceniany jest on jednak w okresie, kiedy pogoda nie sprzyja kontemplacji przyrody, a my w dalszym ciągu odczuwamy potrzebę, aby cieszyć się jej pięknem. W oranżerii można także ukryć przed szkodliwymi temperaturami delikatniejsze rośliny, dla których zimowe miesiące mogłoby stanowić ogromne ryzyko. Jeżeli nasz ogród zimowy będzie nieogrzewany, najkorzystniejszym rozwiązaniem będą hibiskusy, kaktusy, kamelie oraz gardenie. Zaciemnione ogrody zimowe to świetne miejsce dla bluszczy. Doskonałym rozwiązaniem w takich miejscach będą także storczyki, aczkolwiek nie wszystkie ich gatunki przetrwają w takich warunkach. W ogrodzie zimowym, w którym temperatura w ciągu roku będzie znacznie wyższa, idealnie sprawdzą się oleandry, figowce, męczennice i inne gatunki ciepłolubne.

Styl życia minimalistyczny – jak zmienić swoje życie przez uproszczenie?

Internet, do jakiego współcześnie większość osób na nieograniczony dostęp, używany jest do wyszukiwania różnego typu informacji. W Internecie można przeczytać wiadomości o ulubionych gwiazdach, a także udostępnić własne zdjęcia na Facebooku czy Instagramie. Na blogach zamieszczane są różnego rodzaju wpisy, z których wykorzystywać można ciekawe porady, związane z własnymi zainteresowaniami a pasjami. Dużym zainteresowaniem cieszą się też blogi lifestylowe. Na blogach lifestylowych przeczytać można mnóstwo informacji, związanych z codziennym funkcjonowaniem. Największą popularnością cieszą się wpisy, które dotyczą tematów, powiązanych z modą lub jedzeniem. Niesłabnącą popularnością mogą poszczycić się również blogi, pisane na potrzeby matek, szukających dla siebie motywacji oraz wskazówek. Blogujące mamy pokazują swoją niedoskonałą codzienność, co stanowi miłą odmianę od przelukrowanych zdjęć, serwowanych poprzez tzw. celebrytów. Wybierając takie tematy możesz mieć gwarancję, że pierwsi czytelnicy pojawią się szybko, a przygoda w sieci nabierze tempa.

Napisano w dom