Baseny ogrodowe – zobacz, co potrzebujesz wiedzieć!

Niewielki basen sprawdzi się zwłaszcza w średnich ogrodach. Im mniejszy projekt, tym niższa cena, ale również mniejsza praktyczność – w basenie o powierzchni paru metrów dorosłe osoby nie będą mogły swobodnie pływać – zatem jaki basen wybrać, czytaj więcej!
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny na stelażu. Są to budowy oparte na specjalistycznym szkielecie. Baseny takie są zdecydowanie największe, ale jednocześnie najdroższe. Większe rodzaje basenów stelażowych posiadają również możliwość dodania filtrów czy podgrzewaczy wody. Ceny tego rodzaju basenów także wynoszą od kilkuset to kilku albo nawet kilkunastu tysięcy złotych. Znacznie bardziej solidne są baseny na stelażach, lecz proporcjonalnie ich cena jest również wyższa. Mają one wielkie rozmiary, dlatego należy dobrze zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By zmniejszyć koszty powiązane z utrzymaniem optymalnej temperatury wody, ustawiamy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, aby maluch się nie nudził. Dlatego warto nabyć od razu zabawki przeznaczone do kąpieli. Jest to nie wyłącznie standardowa gumowa kaczka, lecz także różne statki i łódki (również takie z napędem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące oraz wiele innych. Montaż zbiornika wraz z dodaną do produktu instrukcją nie sprawia większych kłopotów. Dwóch sprawnych mężczyzn jest w stanie go postawić w ciągu kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy zorganizować podłoże. Świetnie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu pozwolą nam korzystanie z nich w dowolnym momencie, bez tłumów ogarniających publiczne baseny, w harmonii oraz spokoju z grupą znajomych osób bądź najbliższą rodziną. Basen na stałe umiejscowiony na terenie nieruchomości znacznie zwiększa też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domu, możemy otrzymać za niego dużo lepszą cenę. Aktywność ruchowa to najskuteczniejsza metoda utrzymania dobrej formy. Każdy wie, że pływanie jest najlepszą formą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa i stawów. Podczas kąpieli w basenie należy także pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, gdy są w otoczeniu wody. Nie zakładaj jednak, że dziecko, jakie umie już pływać, nie jest narażone na ryzyko utonięcia. Obowiązkiem osoby pełnoletniej jest stałe monitorowanie a także nadzorowanie dziecka znajdującego się w wodzie albo w jej otoczeniu.

Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, na jakie kwestie zwracać uwagę, dopasowując basen dla dzieci, aby kupić towar wytrzymały i bezpieczny. Ofert jest wiele jednakże odpowiedni basen winien prezentować się kilkoma elementami.
Jeżeli będziemy pamiętać o przykrywaniu basenu na noc to efektywnie ograniczymy nie tylko wydatki ogrzewania, ale również ubytki wody na skutek parowania. Przeważnie do przesłaniania wykorzystuje się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV lub żaluzje. Co istotne, te ostatnie są niezwykle trwałe i bezpieczne, skoro po takiej powierzchni może poruszać się nawet osoba pełnoletnia. Alternatywą są zadaszenia z lekkich płyt poliwęglanowych oraz specjalne balony wypełnione powietrzem. Potrzebne dodatki basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto również pomyśleć o akcesoriach zwiększających komfort kąpieli – schodkach bądź skoczniach oraz świetle uatrakcyjniającym nocne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można wylać wodę i po oczyszczeniu basenu, wypełnić go powtórnie. Warto również wyposażyć się w sieć, pozwalającą na wyławianie nieczystości z basenu, np. Insektów lub liści. Przydatny jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, wysysa brud z posadzki basenu. Raz na jakiś czas powinniśmy również oczyszczać wodę w basenie. W supermarketach są dostępne specjalne środki tlenowe -czyszczą one wodę a także, co istotne, nie powodują brzydkiego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy winno się przykrywać, aby nie trzeba go było często myć. Folia pęcherzykowa ułatwia także utrzymać dość wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza niż zadaszenie, ale przyda się jeszcze mechanizm do jej zwijania – w sumie kilka tysięcy złotych.