Biała kuchnia – dlaczego warto w nią zainwestować?

Powodów, dla których należałoby wybrać biel, jako odcień przeważający jest mnóstwo. Istotne jest, żeby wybierając kolor dla swojej kuchni być tego świadomym i posiadać strategie na całość kompozycji.
Doskonałym projektem na aranżację białej kuchni to zastosowanie fototapety z kolorowym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a dodatkowo dodamy uroku całemu mieszkaniu. Do tego wystarczy dobrać wyłącznie niewielkie dodatki, także dobrane pod kolor dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, kiedy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się wnętrzem nieco zimnym i sterylnym. Dlatego warto złamać tę monotonię, pobudzając kuchnię różnymi odcieniami. Niesłychanie popularne jest wykańczanie białej kuchni elementami drewnianymi – biel oraz drzewo to doskonała para, która przeważnie skutkuje świetnym rezultatem wizualnym. Popularne są także szarości, czy to na ścianie bądź też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej szykownej oraz stylowej warto wprowadzić odrobinę czerni. Czarny gruby blat pokryty surowym laminatem z minimalną ilością złotych plamek zagwarantuje solidny akcent zwieńczający przestrzenie robocze. Złoty wzór spowoduje, że wszystkie okruszki na przestrzeni staną się niedostrzegalne.

Bardzo często ludzie poszukujący pomysłu na aranżacje decydują się na jasną kuchnie. Nic w tym niezwykłego jasne kolory są dużo prostsze w aranżacji oraz dobrze łączą się z pozostałymi elementami aranżacji kuchni.
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niekorzystna dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat charakteryzują się często prostą, minimalistyczną a także elegancką formą, niebanalnym wzornictwem akcentów. Meble nowoczesne mogą mieć zdecydowane, intensywne, jaskrawe kolory, fronty z połyskiem, jednolite powierzchnie, mogą być zintegrowane z dodatkowymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez rodzimych architektów a także stylistów przedstawiają się niezwykle efektownie. Gdy meble a także blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła czas na zagospodarowanie ścian pomiędzy dolnymi, a górnymi szafkami kuchennymi. Na początku warto zaakcentować, że ta powierzchnia powinna mieć ok. 60 cm wysokości. W przypadku, gdy domownicy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę odległość skrócić, by nie komplikować użytkowania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą mieć jednocześnie większą głębokość. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy adaptować do pory roku, naszego nastroju czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka niewielka przemiana wystarczy, aby charakter kuchni był całkowicie inny. W sieciówkach znajdziesz także starannie wykonane meble świetnej jakości, jak również te wyprodukowane z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz komplet, jaki wpadł Ci w oko i znasz ostateczny rezultat. W katalogach marketów znajdziesz duży wybór atrakcyjnych kuchni. Jeżeli jednak Twoja kuchnia ma skomplikowany, nieustawny kształt albo po prostu posiadasz własną, jasną koncepcję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to powiązanie minimalizmu a także ekologicznych surowców. Doskonale prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Dekoracje winnym być zredukowane do minimum, by móc w pełni radować się skandynawską prostotą. Aby nie zaburzyć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, bowiem prezentuje się on lżej niż jego stalowe czy kolorowe odpowiedniki. Warto zdecydować się też na swobodne formy szafek kuchennych, surowe blaty oraz płaskie powierzchnie frontów.