Bramy garażowe – sprawdziliśmy opinie klientów!

Brama garażowa a także jej wybór to bardzo znacząca kwestia. Często w garażu oprócz samochodu posiadamy masę różnych cennych rzeczy, zatem dobierając bramę powinniśmy kierować się na pierwszym miejscu kwestią bezpieczeństwa.
Wybierając bramkę należałoby zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy wykorzystywane w wariantach automatycznych posiadają zabezpieczenie przeciążeniowe, jakie zatrzymuje bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Kolejne zabezpieczenie mogą stanowić fotokomórki, jakie także mają na celu zatrzymanie skrzydła, jeżeli rozpoznają przeszkodę. Z kolei największą harmonię wizualną możemy otrzymać tworząc nić kolorystycznego porozumienia miedzy bramą a elewacją budynku. To dwa detale bardzo ściśle ze sobą połączone – brama może zajmować nawet do 25 procent frontowej fasady domku. Z tego względu odcień bramy garażu i elewacji winien być zgrany zwłaszcza w przypadku domków mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej podnosi komfort korzystania. Jeżeli pozwoli na to powierzchnia, można zastosować drzwi boczne, niezależne od bramy garażowej i korespondujące z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają jednakowy projekt, kolor oraz wypełnienie, jak płaszcz bramki. Opcjonalne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, będące nieodłączną część bramy. Bramki uchylne mają niesamowicie ciekawe parametry praktyczne oraz funkcjonalne, przy równoczesnym utrzymaniu korzystnej ceny. Doskonałej jakości komponenty a także stabilna konstrukcja sprawiają, iż jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność i automatyzacja w zasięgu ręki. To najczęściej wybierane bramy o dobrym standardzie, zapewniające luksus oraz wygodę oraz doskonałą izolację termiczną. Pozytywem bramy złożonej jest również możliwość wcielenia jej właściwie w każdy kształt wnęki garażowej.

Brama garażowa to niezmiernie istotny aspekt każdego domku. Najważniejszą jej funkcja jest oczywiście ochrona naszego domu, natomiast coraz częściej bramy staja się dodatkowo elementem kompozycji całego domku.
Często używane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki innowacyjnemu, nożycowemu aparatowi podnoszenia nie mają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwia zaoszczędzić miejsce wewnątrz garażu, ale również sprawia, iż brama porusza się bezdźwięcznie, natomiast jej montaż jest szybki i praktyczny niezależnie od wysokości sufitu. Zabezpieczenie pęknięcia linki zabezpiecza przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramy w wypadku pęknięcia lin podtrzymujących. Każda brama niezależnie od napędu może być zaopatrzona w obustronny uchwyt bądź ergonomiczną klamkę, jakie pozwolą bez trudu otwierać i zamykać bramę. Dostępne profile bywają zarówno gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka praktycznie jest nieograniczona. Bramy garażowe to najtańsza metoda na wygodne oraz odporne zamknięcie swojego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na prywatnej posesji lub w zabudowie szeregowej. Wygodnie uchylane wrota do góry pozwolą na łatwy dostęp do garażu jak i na bezpieczny i szybki wyjazd auta. Dodatkowo można zaopatrzyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój pojazd bez konieczności wysiadania z niego. Mimo wielu zalet bramka uchylna nie wytrzymuje często zestawienia z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi czy segmentowymi. Dla użytkowników ceniących komfort bramy mogą być urządzone w sterowany radiowo napęd, jaki łączy ogromną moc z pięknym stylem. Długoletnie używanie bramy umożliwia zastosowanie znakomitej jakości aluminium – surowca odpornego na korozję. W tym zakresie istotne jest zarówno położenie garażu względem ulicy, jak i budowa garażu oraz wielkość powierzchni na podjeździe.