Czarna łazienka – czy to dobry pomysł?

Czerń to kolor, na który stawiają osoby odważne. Przed rozpoczęciem prac dobrze jest wykonać analizę i wizualizację tego wnętrza, ponieważ późniejsze zmiany potrafią być drogie.
Powiązanie bieli i czerni jest niezwykle popularne nie wyłącznie w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz częściej a także umiejętnie wkracza również do naszych toalet. Bowiem czarny kolor wizualnie pomniejsza wnętrza, a biały je powiększa to połączenie kolorów sprawdzi się zarówno w niewielkich jak i sporych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości pomieszczenia a także jego kształtu. Do małych toalet oraz WC starczą umywalki szerokości 50 cm, podwieszane do ściany, oraz często nawet kątowe, jakie wykorzystują kłopotliwe do wykorzystania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od klasycznej kabiny prysznicowej na rzecz kabin gatunku walk-in, jakie zrobione są z oszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w podłodze z odpływem prostym, co w efekcie nie wymaga montażu klasycznego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na oryginalności. Przeszklony natrysk z wykorzystanym odwodnieniem liniowym wyraźnie oddziela w toalecie przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie blokuje niezbędnej przestrzeni.

Biało czarna toaleta to wyzwanie, ale również doskonała gra, która gwarantuje nam niezapomnianą innowacyjną przeprawę. Nie każdy ceni sobie takie kolory i warto spróbować dostosować je pod wszystkich mieszkańców.
Biel i czerń to odcienie kontrastowe. W zależności od preferencji można wybrać zestawienie z większością bieli (wtedy łazienka będzie jaśniejsza) albo z przewagą czerni (taka łazienka będzie wysoce zagadkowa, w nastroju artystycznym). W dowolnej wersji to zestawienia niesamowicie modne oraz ponad czasowe. W sporych salonach kąpielowych można zdecydowanie zamontować większą umywalkę podwójną czy dwie mniejsze – najlepiej jedną obok drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy i akcentów na podłodze. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju oraz bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, iż przestrzeń nie będzie monotonna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skupimy się w danym momencie na intymnej czerni, bądź ożywczej bieli. Dzięki temu zwykła łazienka dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, uniwersalne i korzystne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet dobrze zaaranżowana toaleta w takiej tonacji odnajdzie swoich zdecydowanych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji odcieni oraz upodobań. Wrażliwe osoby mogą czuć się przygnębione oraz osaczone w takim wnętrzu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej lub kolorowej, małe mieszkanie można urządzić tak, by optycznie wydawało się większe. Niestety musisz więc rezygnować z ciemnych kolorów urządzając małą toaletę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie trudne do czyszczenia w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi meblami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Zatem na etapie planu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwoli, należałoby postawić w takim miejscu, by z obu stron posiadać do niej swobodny dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią gromadzić kurz bądź być jej zupełnie pozbawiona, co pomoże mycie podłogi. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt monotonna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, że pomimo braku wesołych kolorów, Wasze wnętrze będzie posiadało wyjątkowy charakter.