Dlaczego warto kupić baterie łazienkową dobrej jakości?

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowym rozwiązaniom możemy zakupić coraz lepsze produkty adresowane naszej toalecie. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.
Dzięki udoskonalonej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują nienaganny wygląd przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są wyposażone w niezwykle praktyczny system montażu, który pozwala na natychmiastową instalację w łazience. Odpowiedniej jakości bateria winna posiadać jednocześnie specjalnie zaprojektowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, którym regulujemy zarówno siłę strumienia wody (w ustawieniu wertykalnym), jak również jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym a także wydajnym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, uruchamiane wyłącznikiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to ciągle rozwiązania dość kosztowne, wykorzystywane na ogół w publicznych toaletach np. w akademikach oraz kawiarniach, gdzie temperatura wody do czyszczenia dłoni zostaje ustawiona odgórnie. Producenci oferują dodatki, które możemy zakupić wraz z baterią. Niektóre są tak istotne, iż przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednakże pamiętać, iż produkty te są bardzo proste, niejednokrotnie gorszej jakości a także mogą przetrwać znacznie krócej niż towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 5-7 lat. Cięższe, masywniejsze modele są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w specjalistyczne urządzenie (perlator), który dotlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, że zwiększa on własną objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz mieszanka wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w kolekcji zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje łazienkę, spotyka się niełatwym wyborem dotyczącym wyboru właściwej armatury. Wybór jest duży a jedyne, co nas ogranicza to budżet – więc o czym należy wiedzieć kupując baterie do łazienki?
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ także główka prysznicowa. Jeśli jest dobrze zaprojektowana, poprawia oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Ponadto w poszczególnych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach bądź wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje jednocześnie głowice lub przyciski. Należałoby też upewnić się, gdzie poszczególny towar został zrobiony. Zdarzają się niestety takie firmy, które kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – podmieniają głowice na lepsze i sprzedają, jako towar Polski. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż dobrzy producenci na własne produkty dają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne przeróżne kolory – od standardowego chromu czy złota, poprzez modne – czerń bądź biel, aż po oryginalne – czerwone, lazurowe, a nawet zielone. Przy planowaniu pomieszczenia należy przewidzieć rozstawienie przyłączy wody pod prawidłowo wybrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się regułą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym trwalsza a także szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze mają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach toaletę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka masa najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i jedynie budżet, który chcemy przeznaczyć na baterie.