Meble kuchenne na wymiar – postaw na innowację!

To prawda – meble kuchenne wykonywane na wymiar są drogie. Natomiast należy też spojrzeć na ta sprawę z perspektywy walorów, tylko w ten sposób zdobędziesz pełnie funkcjonalności a także wykonasz projekt ze swoich marzeń.
Wykonując remont kuchni należy wspominać o kilku kluczowych elementach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewu przy samej ścianie. Takie miejsce nie tylko wpływa na ograniczenie naszych ruchów podczas dokonywania czynności w kuchni, ale także może mieć wpływ na ubrudzenie ściany przez zachlapanie jej wodą lub pryskającym podczas gotowania tłuszczem. Taki kąt ciężko utrzymać w czystości oraz jest mało funkcjonalny. Urządzając kuchnie na wymiar, zadbajmy aby zostawić zawsze fragment wolnego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Dopełnieniem tej perfekcji są też fronty oraz blaty, jakie można bez kłopotu zestawić z wykonywanymi szafami wnękowymi oraz innymi detalami wyposażenia domu. Korpusy mebli na wymiar także przygotowane są z płyty laminowanej, ale jej odporność jest zdecydowanie wyższa. Średnia grubość takiej płyty to 18 mm, zabezpieczona dodatkowo okleiną PCV, jaka zapewnia wysoką wytrzymałość mebli przez niesłychanie długi czas. Kuchnia z ustawieniem mebli w literę U to znakomite rozwiązanie szczególnie do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to niezwykle duża powierzchnia do gotowania oraz przechowywania. Zapewnia też ogromną swobodę aranżacyjną a także projektową. W tym przypadku nie musimy się martwić o miejsce a także jak najkorzystniejsze połączenie ze sobą poszczególnych przestrzeni, gdyż dysponując wielkim pomieszczeniem i projektując kuchnię na wymiar, możemy sami ustalić ile miejsca przeznaczyć na każdą spośród nich. Kuchnia w kształcie L to idealne rozwiązanie, które umożliwia a także pozwoli na efektywne użycie narożnika pomieszczenia, poprzez umieszczenie tam głębszych szafek albo zlewu. To również doskonałe rozwiązanie do małych kuchni, w jakich nie ma możliwości zamontowania szafek na przeciwległych ścianach. W kuchni w kształcie litery L przeważnie jest miejsce na stolik, jaki dla wielu osób stanowi niezwykle ważny mebel kuchenny.

Wygoda i ergonomia projektowanych kuchni gwarantuje niezapomniane chwile spędzone w otoczeniu przyjaciół. Uważam, iż jest to dostateczny argument, dla którego należałoby zainwestować w kuchnie robioną na wymiar.
Pielęgnacja mebli fornirowanych jest stosunkowo prosta. Optymalnie jest sprzątać meble bez użycia detergentów – za pomocą mokrej szmatki lub z niewielkim dodatkiem łagodnego płynu bądź mydła. Odradza się sięgania po modne aerozole do sprzątania kurzu, jakie mogłyby odbarwić fornir, jak również zakazane jest stosowanie środków czystości z amoniakiem, alkoholem czy acetonem. Po oczyszczeniu mebli trzeba przetrzeć je suchą ściereczką, szczególnie na krawędziach, żeby uniknąć wchłaniania wilgoci. Do zwalczania zabrudzeń nie wolno stosować szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o nierównych krawędziach, bo może to doprowadzić do uszkodzenia forniru. Niezwyczajna, wielofunkcyjna wyspa na wymiar wykonana z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko stanowisko do wykonywania jedzenia, czyli płytę grzewczą, ale też blat roboczy a także miejsce do spożywania posiłków. Strefa przyrządzania posiłków to miejsce dla naczyń i sztućców używanych bezpośrednio w procesie tworzenia jedzenia, desek do cięcia, a także dla wszelkiego rodzaju robotów, blenderów. Wielką popularnością napawają się również zestawy kuchenne z płyty MDF. Solidniejszej jakości meble z płyt MDF będą już nieco kosztowniejsze w zakupie, natomiast ich wytrzymałość oraz komfort użytkowy okażą się znacznie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym należałoby zadbać o listew dystansową pomiędzy meblem a szafką, aby móc otworzyć drzwi szafki na całkowitą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych rozkład stref wygląda nieco inaczej, ale istotne, aby był logiczny a także nie powodował kolizji podczas pracy paru osób. Kuchnie dwurzędowe to świetne rozwiązanie również wówczas, jak w kuchni gotują, co najmniej 2 osoby. Należy natomiast zwrócić uwagę na to, aby wzajemne otwarcie szafek po obu stronach kuchni nie uniemożliwiało swobodnego przemieszczania się po kuchni.