Co musisz wiedzieć kupując baterie kuchenną?

Wykonując kompleksowy remont kuchni warto pokusić się także o wymianę baterii zlewozmywakowej. Pamiętaj, istotne jest, by aranżacja była spójna oraz przede wszystkim praktyczna.
Dopasowując baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Stalowa powłoka baterii chroni ją przed nieestetycznymi odciskami palców. Kolejnym plusem jest łatwość czyszczenia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z minioną epoką białe zawory z błękitnym oraz czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciw wymaganiom konsumentów, oferują baterie, których design doskonale współgra nawet do modernistycznego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu posiadającym ruchomą wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się idealnie do płukania sałaty oraz napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja wskazuje montuje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie wykorzystywane, ale obecnie jest wypierane przez baterie sztorcowe.

Jeżeli urządzasz swoją wymarzoną kuchnię bądź planujesz w najbliższym czasie wykonać remont, zachęcamy do tego, żeby przeznaczyć chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem aspekt wyposażenia, jaki musi pełnić wiele zadań, a przy tym winien zarazem wyglądać elegancko, bo nie da się go w żaden sposób zamaskować.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste oraz komfortowe. Innym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, jaka natlenia wodę. W rezultacie wykorzystujemy jej mniej. Dopasowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz niewielki jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie należy niezwykle dokładnie przeanalizować. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej komfortowy system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, aby kran był dopasowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto zadbać, by miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, by był łatwy w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce oraz próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co ergonomia jest design, wylewka mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok również może stanowić subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe zawierają mechanizm, który wyczuwa zbliżone ręce i po ustalonym czasie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, czy z specjalnymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się również na dbałość o środowisko jak także finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki sprawia, że po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.