Ogród zimowy – luksus dla każdego?

Każdy z nas może sobie zafundować ogród zimowy. W przypadku, gdy urządzimy go osobiście koszt nie jest wysoki a efekt robi naprawdę dobre wrażenie na ludziach.
W ogrodach zimowych często wykorzystuje się szkło mineralne. Powinno być trwałe na uderzenia – dotyczy to przede wszystkim przeszklenia dachu, które jest narażone na grad czy upadnięcie gałęzi drzewa. Skuteczne jest pod tym względem szkło hartowane a także tzw. bezpieczne, które dzięki warstwie folii po stłuczeniu nie rozsypuje się na ostre, kaleczące kawałki. Jeżeli ogród zimowy jest bezpośrednio zintegrowany z budynkiem, można wykorzystać szkło antywłamaniowe. Ogrodu nie powinniśmy robić w otoczeniu wysokich drzew, ponieważ grozi to zniszczeniem konstrukcji w przypadku oderwania się konaru, a spadające liście będą pokrywać dach. Te same struktury wykorzystywane są do zabudowy tarasów. Stworzona w ten sposób loggia umożliwi nam spędzać więcej czasu bliżej przyrody – w szczególności, gdy nie dysponujemy własnym ogrodem. Zaaranżowana w jej wnętrzu oranżeria spowoduje, że będziemy mogli cieszyć się bujną zielenią niezależnie od pory roku. Planując konstrukcję oranżerii musimy uwzględnić układ domu i wielkość nieruchomości, a także zastanowić się nad nasłonecznieniem. W ten sposób unikniemy zbytniego przegrzewania się kwiatów latem oraz zyskamy idealny klimat dla wzrostu roślinności.

Ogrody zimowe stają się coraz bardziej modne. Wygospodarowanie powierzchni zamkniętej na tarasie przydomowym to możliwość wypoczynku oraz harmonii z obcowania z roślinnością i jej otoczeniem przez pełen rok, nawet zimą!
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niebezpieczna dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się częstokroć prostą, minimalistyczną oraz estetyczną formą, niebanalnym wzornictwem akcentów. Meble nowoczesne mogą mieć odważne, intensywne, żywe odcienie, przody z połyskiem, jednolite powierzchnie, mogą być zintegrowane z dodatkowymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez naszych architektów i stylistów prezentują się niezwykle efektownie. Gdy meble a także blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na wykorzystanie ścian między dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na początku warto podkreślić, iż ta powierzchnia powinna mieć ok. 70 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, warto tę odległość zmniejszyć, by nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą mieć dodatkowo większą głębokość. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dostosowywać do pory roku, naszego nastroju czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w formie: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy i suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka drobna przemiana wystarczy, by styl kuchni był całkowicie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno dobrze wykonane meble doskonałej jakości, jak i te wykonane z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz zestaw, jaki wpadł Ci w oko i znasz finalny efekt. W katalogach marketów znajdziesz duży wybór modnych kuchni. Jeżeli jednak Twoja kuchnia ma trudny, nieustawny układ albo po prostu masz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu i naturalnych materiałów. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Ozdoby powinny być ograniczone do minimum, by móc w pełni radować się skandynawską prostotą. Aby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, bowiem prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe bądź kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się także na swobodne linie szafek kuchennych, proste blaty oraz równe płaszczyzny frontów.