Oświetlenie łazienki – postaw na innowację!

Oprawy sufitowe to dobry wybór do nowoczesnych łazienek, które zostały urządzone w stylu minimalistycznym – ładnie łączą się one z całą aranżacją łazienki.
Obecnie na rynku można wybierać pośród olbrzymiej ilości różnego typu lamp łazienkowych, jakie zostały zaprojektowane a także zrobione w bardzo oryginalnej stylistyce. Piękne kinkiety z sporą ilością korali oraz kryształków idealnie sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu glamour, jednak eleganckie plafony sufitowe będą odpowiednim wyborem do łazienek w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym. Dodatkowo ostatnio niezwykle popularny jest też styl industrialny, gdzie króluje metal, beton i kolory szarości. Do takich łazienek należałoby pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą i wiekową, która idealnie dopełni całości ciekawej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku światła łazienkowego jest użycie źródeł oświetlenia LED. Jest to wyjątkowo skuteczne rozwiązanie, niż użycie standardowych żarówek. Wpływa korzystnie na nasz budżet, dzięki swojej długoletniej żywotności. Co ważne, takie źródła oświetlenia są też niezwykle odporne na uszkodzenia lub wilgoć. Wybór oświetlenia LED to także ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, iż toaleta jest również miejscem relaksu, w jakim pragniemy się odprężyć po trudach dnia. Należałoby więc stworzyć w niej nastrój służący odpoczynkowi, a w tej dziedzinie zalety oświetlenia są nieocenione. W sklepach są dostępne taśmy LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, jakie rozlokowane w osłonie wanny, w podłodze lub w dekoracyjnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co bardzo istotne oświetlenie winno być tak zaplanowane, by zmniejszyć, a najlepiej wyeliminować, efekt olśnienia. Z użyciem standardowych źródeł oświetlenia jest to niesłychanie skomplikowane. Trochę lepiej sytuacja przedstawia się przy źródłach oświetlenia LED, zwłaszcza jeżeli oprawy oświetleniowe posiadają przymocowane matowe przesłony. Najlepiej pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w jakich współczynnik olśnienia jest zdecydowanie najniższy. Właściwie dobrane oświetlenie to gwarancja niezwykłej aranżacji, natomiast przy oświetleniu toalety obowiązkowo trzeba mieć jeszcze na uwadze bezpieczeństwo.

Inaczej dobierzemy oświetlenie do łazienek tradycyjnych, odwrotnie do SPA, a jeszcze inaczej do pomieszczeń industrialnych. Zobacz, co musisz wiedzieć dobierając światło do swojej toalety!
Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także głowica prysznicowa. Jeśli jest właściwie skonstruowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w poszczególnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach albo wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy więc, czy równie długa gwarancja obejmuje jednocześnie głowice bądź przyciski. Należałoby także upewnić się, gdzie dany produkt został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie firmy, które nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – zamieniają głowice na trwalsze i sprzedają, jako towar krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że dobrzy producenci na własne wyroby dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite kolory – od podstawowego chromu czy złota, poprzez eleganckie – czerń albo biel, aż po innowacyjne – czerwone, błękitne, a nawet zielone. Przy aranżacji wnętrza należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod właśnie wybrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym mocniejsza i szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają szersze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na baterie.