Sprawdź co musisz wiedzieć wybierając szafkę podumywalkę?

Powszechnie wybieraną wersją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle kłopotliwe, że na połyskującej, białej nawierzchni dobrze widoczne są zacieki oraz osady z mydła oraz kamienia.
Forma szafki uwarunkowana jest od umywalki. Zasadniczo można wyznaczyć dwa modele: z umywalką nablatową lub umywalką nasadzaną na szafkę. Poza względami praktycznymi równie ważny jest design szafki. Powinna być ona dobrana formą oraz odcieniem do reszty wyposażenia toalety. Warto też postawić na sprawdzone kontrasty – jeżeli ściany są barwne, to można się zdecydować na białe bądź ciemne meble. Wbrew pozorom jeden odcień w łazience może być mało nużący. Do jasnej umywalki pasuje szafka w tym samym kolorze lub czarna czy w naturalnym odcieniu drewna. Takie zestawienie jest także polecane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś lubi eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skusić się na mniej oczywiste połączenia. Na rynku są dostępne warianty klasyczne, rustykalne a także bardziej nowoczesne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać bezpośrednio na podłodze czy może mają być powieszone na ścianie. Dla amatorów nietypowych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – stylowa czarna konsola z estetycznie toczonymi nóżkami.

Szafka podumywalkowa to świetne miejsce na przechowywanie kremów, dodatków czy przyborów do makijażu. Oprócz wygląda bardzo ważna jest również jej praktyczność, o czym dzisiaj powiemy trochę więcej.
Szafki podumywalkowe oferują wielką ilość potrzebnych szuflad oraz schowków, tak, żeby każda rzecz miała swoje miejsce. Ponadto posiadają piękne, modne wzornictwo i ciekawe odcienie – w propozycji producentów wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie szafkę odpowiednią do własnej aranżacji łazienki. Zaletą tego elementu urządzenia jest fakt, iż często pojedyncza szafka podumywalkowa jest tak pojemna, że nie potrzebujemy kupować całego zestawu mebli. To rozwiązanie znakomite, zwłaszcza do toalet o niewielkich przestrzeniach czy np. toalety dla gości. Przy wyborze mebli do toalety warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Przeważnie to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na jakim ustawia się mydelniczkę albo aplikator do mydła – nie robi się tego obok, więc wybierając szafkę warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą wyposażenia dodatkowe. Gdy nasza łazienka jest ograniczona, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona także estetyczna i wyglądem pasować do wystroju naszej łazienki, lecz również praktyczna, a dokładniej rzecz mówiąc – pojemna. Dopasowując tego typu szafki, należałoby zwrócić uwagę na surowiec, z którego są wykonane – winien być on bowiem odporny na wilgotność. Należałoby także zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób trwały. Istotne będą także wymiary naszej szafki. Bez wątpienia aktualnie dominuje połysk, jaki urzeka swym wyglądem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zazwyczaj nie montuje się w nich szuflad, ponieważ znajdowałyby się bardzo nisko, choć są od tego wyjątki. Dość często natomiast szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w wyższej części. To wygodne rozwiązanie, ponieważ z szuflady łatwiej jest korzystać, aniżeli z niskiej, ale relatywnie głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę należałoby również zadbać o to, żeby posiadała ona właściwą wnękę na stopy – wieczne uderzanie palcami stopy o blat szafki niewątpliwie nie dostarcza miłych doświadczeń i po jakimś czasie może już być trochę drażniące. Szafka do toalety ze zintegrowaną wnęką na stopy sprawi, iż łazienka zyska na praktyczności, a prowadzenie codziennych prac higienicznych stanie się bardziej komfortowe. Najczęściej wybierany jest rodzaj z umywalką nasadzaną na szafkę. Producenci mebli a także armatury często proponują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, należy ją odpowiednio przystosować do umywalki. Dużo szersze pole manewru zapewnia umywalka nablatowa. Jeżeli jest niewielka, szafka może być dłuższa oraz szersza. Wtedy obok umywalki można postawić podręczne kosmetyki czy szczoteczki do zębów. To także sposób na lepszą, bardziej dynamiczną aranżację.