Sprawdzamy, najciekawsze modele kabin!

Nowoczesne technologie z impetem pojawiły się na salonach łazienkowych. Warstwy ochronę, nowoczesne metody chromowania elementów – Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę!
Dalej w zależności od wielkości toalety, jej aranżacji należy ustalić czy ma to być kabina uchylna lub odsuwana. Dodatkowo kabina prysznicowa powinna nawiązywać optycznie do całej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Istotną cechą jest także solidne wykonanie – kabina prysznicowa to towar przewidziany na wiele lat korzystania. Łatwość czyszczenia uwzględniono już na poziomie przygotowywania, czy także wykorzystanie jedynie górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca trudne do czyszczenia, podatne na zanieczyszczenia lub zakamienienie. Mając na uwadze normalną eksploatację warto przemyśleć użycie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych ułatwiającej sprzątanie oraz wiążącej odkładanie się wapnia. Zarówno przy kabinach jak i drzwiach prysznicowych kluczowym kryterium może być też jakość drzwi, zazwyczaj większe w wersjach uchylnych, jakie wymagają jednak szerszej przestrzeni. Jeżeli chodzi o specjalne funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz zwykłej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownicę zamontowaną do sufitu, a nawet dodatkowy panel do masażu stóp. Jeśli jednak do zwykłej kabiny pragniemy dokupić oddzielnie panel sterowania z hydromasażem, zapłacimy za niego od ok. 500 zł do nawet 10 000 zł. W przypadku bardziej luksusowych paneli możemy liczyć na dodatkowe funkcje, takie jak termostat, radio, alarm bądź podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy albo droższy wariant, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, iż wybór standardowych rozmiarów oraz fasonów jest wielki, natomiast asymetrycznych – ograniczony.

Wybór dobrej kabiny prysznicowej do urządzanej przez nas łazienki zależy nie jedynie od zainteresowań, ale też od wielkości, powierzchni, jaką dysponujemy oraz opracowywanego sposobu montażu.
Niezależnie od wybranego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki przezroczyste jak także matowe, z nadrukiem lub gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe czy brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje małych łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika ustawiana jest na właściwie opracowanej posadzce. Dziś jest to niesamowicie powszechne rozwiązanie, jakie nie pogarsza estetyki łazienki oraz pozwoli wizualnie ją powiększyć. Stanowi to także często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wtedy tak naprawdę nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo zorganizowanie dobrej posadzki, jaka musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są również syfony prysznicowe, co może sprawiać problemy przy konserwacji oraz sprzątaniu. Zamiast za każdym razem usuwać skutki zabrudzeń, warto już na początku zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, jaka sprawnie zapobiegnie przywieraniu jakichkolwiek substancji do zabezpieczonej nią powłoki. Dzięki temu natrysk będzie dłużej czysty. Badacze zaprojektowali taką technologię, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, iż występują one w zamulonej wodzie, zawsze są czyste oraz suche. Nie przylega do nich brud, a powstałe zabrudzenia z niezwykłą łatwością czyści wiatr i deszcz. Zarówno w kulturze zachodu kwiat lotosu jest przyjmowany za znak niewinności.