Wanny wolnostojące – czy to dobry pomysł?

Jeżeli metraż twojej łazienki umożliwia na instalacje wanny wolnostojącej – nie zastanawiaj się jest to strzał w dziesiątkę. Wanna wolnostojące to gwarancja komfortu, długich oraz regenerujących kąpieli.
W ofercie marketów odnajdziemy bogate spektrum różnorodnych wanien wolnostojących. Można je rozdzielić ze względu na surowiec wykonania a także design. W aktualnych ofertach znaleźć można ogromny wybór współczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie warianty wanien odznaczają się bardzo pięknym wyglądem nawiązującym do klasycznego wzornictwa bądź inspirowanym nowymi, ciekawymi pomysłami, jakie można znaleźć w folderach topowych producentów. Wciąż wielkim zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych rozmiarach, nadające się również do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycystycznym, jak oraz do niekonwencjonalnych pomieszczeń pełniących funkcję luksusowego pokoju kąpielowego. Świetny relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych lub owalnych, jakie dzięki okrągłym kształtom gwarantują dużą wygodę podczas kąpieli. Należałoby zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie doskonale prezentują się w dużych łazienkach ustawione w kluczowym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość oraz ustawność łazienki. Metraż (naturalnie im większy tym lepiej) jest głównym kryterium, jakim należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego wybieramy właściwy rozmiar oraz kształt wanny. W małym wnętrzu sprawdzi się rodzaj prostokątny, ustawiony pod ścianą. Natomiast należy przyznać, że takie rozwiązanie trochę niweluje efekt, jaki niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące znakomicie komponują się z wnętrzami w stylu nordyckim, romantycznym i wiejskim. Prezentują się szczególnie dobrze w łaźniach o większym metrażu, wyróżniając ich estetyczny minimalizm.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste oraz wygodne. Innym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie zużywamy jej mniej. Przystosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka i mały jednokomorowy zlew to połączenie, które trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej praktyczny system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych warto dopilnować, aby miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, żeby był oczywisty w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce i próbujemy odkręcić kran łokciem. Niewątpliwie, równie ważny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka mimo dość niewielkich rozmiarów przykuwa wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone dłonie i po określonym okresie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, czy z specjalnymi zestawami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się również na dbałość o środowisko jak też finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki sprawia, iż po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.