Wybieramy najciekawsze modele grzejników do łazienki!

Właściwy kaloryfer winien dawać ciepło, być ozdobą łazienki i działać sprawnie przez wiele lat. Zatem dobór odpowiedniego grzejnika jest tak istotny jeśli chcemy żeby nasza łazienka była elegancka i funkcjonalna.
Przyjmując, iż grzejniki są zbliżonej wielkości oraz są zrobione z tego samego materiału to kaloryferem bardziej wydajnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki jedynie dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, ponieważ przeważnie wentylacja jest tak zrobiona, że do łazienki nadchodzi gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w ubikacji są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę pozwalającą na nagrzewanie łazienki oraz suszenie ręczników, także poza okresem grzewczym. Dopasowując grzejnik do ubikacji warto rozważyć, czy zamiast drabinki nie kupić grzejnika ozdobnego. Kaloryfery wodne potrafią być wyposażone w ekran, jaki prócz roli ozdobnej, maskuje również podłączenia do centralnego, oraz jednocześnie wzmacnia przestrzeń wydzielającą ciepło. Sytuacja ta jednakże ulega zmianie w przypadku, jak na kratę kaloryfera płytowego położymy wilgotny ręcznik. Zwykły grzejnik łazienkowy składa się z dwóch owalnych kolektorów (zrobionych albo ze stali lub z aluminium), między którymi instalowane są płaskie lub zaokrąglone rury. Grzejnik szybko dostarcza ciepło oraz nagrzewa oraz suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe daje przyjemne ciepło i ułatwia utrzymać stałą temperaturę nawet w większych łazienkach.

W praktyce kaloryfery łazienkowe są bardzo często niedocenianym aspektem aranżacyjnym. Instalując grzejnik płytowy bez kłopotu możemy ogrzać naszą toaletę, podczas gdy nasze ręczniki spokojnie się suszą.
Kaloryfer łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego niepowtarzalny szaro – retro styl nada mieszkaniu wyjątkowego klimatu. Możemy zdecydować się na taki typ, jaki będzie funkcjonalny, a jednocześnie dobrze dostosowany stylistycznie do naszej toalety. Taki grzejnik jest niezwykle przydatny zwłaszcza jesienią oraz wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domku lub zaczynamy stopniowo rezygnować z uruchamiania pieca, a temperatura na zewnątrz ma predyspozycje do wahań. Jeszcze bardziej modne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem funkcjonalnym oraz estetycznym toalety. Decydując się na grzejnik chromowany powinniśmy mieć świadomość, że warstwa chromowa obniża oddawanie ciepła około 20%, w związku z czym należy wyszukać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w kącie budynku (dwie ściany zewnętrzne) lub na poddaszu użytkowym, a także spore okno w pomieszczeniu wymaga dodatkowo innego źródła ciepła. Modny i funkcjonalny kaloryfer jest w stanie błyskawicznie przekazać ciepło, podgrzać a także osuszyć ręczniki, a podłogówka zapewni ciepłą i suchą posadzkę i utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w dużej łazience. Właściwy grzejnik powinien dawać ciepło, być dekoracją toalety i pracować bezawaryjnie przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to optymalne rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez pełen rok, ale niestety eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich rozwiązań.