Zlewy granitowe – zobacz rekomendacje ekspertów!

Dziś zlewozmywaki mogą być zrobione nie tylko z metalu, ale też z kamienia, co niewątpliwie podkreśla ich wartość estetyczną. Zlew granitowy już od jakiegoś czasu stał się symbolem bogactwa oraz wyśmienitego gustu.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są wykonane. W tej branży rozwija się zakres materiałowy, technicy a także konstruktorzy z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe produkty użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo wyróżnia większa cena od metalowych, ale nie można zapominać tym, iż granit jest materiałem wysoce wytrzymałym. Inspiracją dla wielu Pań może stanowić także fakt, że nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków a także śladów wody po zmywaniu naczyń. W drugiej kolejności rozdzielamy zlewozmywaki pod kątem ilości posiadanych komór. Nowatorskie zlewozmywaki granitowe dwukomorowe oraz jednokomorowe znajdują szerokie gremium nabywców. Wielki zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej kupują kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne ucztowanie, po którym zostają całe hałdy naczyń do posprzątania i uporządkowania. Te zlewy są niesamowicie głębokie i wygodne w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewu. Konieczność zaadaptowania zlewozmywaka do różnych rozwiązań architektonicznych w budynku w dzisiejszych czasach nie stanowi już problemu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Konsument ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych oraz produkcyjnych. Dzięki temu zlew można umieścić np. w narożniku kuchni. To idealnie rozwiązanie dla kuchni o niedużych wymiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesamowicie dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dotarciu do innych sprzętów i elementów urządzenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na elegancki zlewozmywak kamienny nie warto żałować pieniędzy. Jest to najczęściej dobry zakup na wiele lat.

Sprawdziliśmy, jakie warianty zlewozmywaków wyróżniają się największą trwałością i utrzymują swoją funkcjonalność oraz atrakcyjny design przez długie lata – czytaj więcej!
Modny wygląd oraz nowoczesny design jest niezaprzeczalnie jedną z ich największych zalet zlewozmywaków granitowych. Tańszą wersją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z jakiego są zrobione i układ procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z którą jest łączony, żeby zachować szczelność a także zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe zrobione są z granitu oraz zawierają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest niewątpliwie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Traktuje to swoje wady i zalety. Zaletą zlewów granitowych jest ich efektowniejszy wygląd a także wyższa odporność na zarysowania, natomiast kompozytowych – niezwykła elastyczność, która powoduje, iż są wyjątkowo trwałe na pęknięcia mechaniczne. W współczesnej kuchni codziennie toczy się życie rodzinne. Niesłychanie ważny wydaje się więc dobór tych elementów, jakie narażone są na codzienną eksploatację oraz te jakie przez długie lata powinny nie tylko wykonywać swoją rolę, ale też pozostawać atrakcyjne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej powszechnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni a także nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak produkty granitowe. Jeżeli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się również kupno baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania klasyczne, montowane w z boku albo korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę dużo modeli zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik oszczędnych, minimalistycznych fasonów (i minimalnych cen), jak i osoby poszukujące oryginalnych, designerskich zlewów do wymarzonej jadalni.